Miejsce dla fanów surfingu i nie tylko – Półwysep Helski

Władysławowo, Chałupy, Jastarnia, Hel – na niewielkim obszarze, jakim jest Półwysep Helski, koncentracja turystycznych miejscowości i obiektów wydaje się zadziwiająco duża. Nic dziwnego, gdyż geograficznie jest to miejsce naprawdę wyjątkowe. Nie dajcie się zwieść i nie myślcie, że cały region został zabudowany na potrzeby turystów. Pomiędzy poszczególnymi miejscowościami na tym pasie lądu, spotkamy sosnowe lasy porastające piaszczyste podłoże, a dzika przyroda najwyraźniej czuje się tu swobodnie. Półwysep jest miejscem zadziwiającym ze względu na swoje ukształtowanie, a także na to, jak łączy dynamiczny charakter miejsca, które wcale nie zasypia wraz ze zmrokiem, z możliwością znalezienia ciszy i spokoju, by rozkoszować się białym piaskiem i czystym powietrzem.

Półwysep, utworzony przez nanoszone przez morze osady i piasek oraz wciąż ulegający, choć w niezauważalny gołym okiem sposób jego wpływom, oddziela wody Zatoki Puckiej od reszty Bałtyku. Tworzy tym samym wspaniałe miejsce do uprawiania windsurfingu, kitesurfingu czy żeglarstwa sportowego. Zatoka jest stosunkowo płytka, gromadząca się tutaj woda pozostaje cieplejsza niż otwarte morze, z bardziej przewidywalnymi, mniejszymi falami. Dzięki temu, stanowi miejsce przyjemne i bezpieczne, świetne do nauki wodnych sportów, ale na tyle rozległe, by nie znudziło nikogo. Szczególnie dobrą bazę, z wypożyczalniami sprzętu i szkółkami, amatorzy surfingu znajdą w Juracie, Chałupach i Władysławowie.

Najbardziej pożądanym przez tych, którzy cenią sobie luksusy, jest Jurata. Od początku powstała ona, w miejscu dawniej niezagospodarowanym, jako ekskluzywny ośrodek letniskowo-uzdrowiskowy. Tutaj najwięcej znajdziemy luksusowych hoteli i pięknych willi, ale i przystępniejsze obiekty oferujące pokoje na wynajem (meteor-turystyka.pl). Półwysep Helski ma też urokliwe miejscowości, dawniej zamieszkiwane przez rybaków prowadzących swoje spokojne życie – mniej nieco znaną Kuźnicę oraz Jastarnię. Wieńczący półwysep Hel natomiast słynie z portu, Latarni Morskiej oraz Fokarium, jak też innych turystycznych obiektów.

Wakacje na Półwyspie Helskim przypadną do gustu zarówno amatorom aktywnego wypoczynku, szukającym miejsca na spędzenie czasu z przyjaciółmi i drugą połówką, jak i rodzinom z dziećmi, którym zależy na ciekawych rzeczach do zobaczenia i przestrzeni, gdzie nie ma tłumów. Urozmaicona baza noclegowa, świetne warunki i miejsca warte zwiedzenia z pewnością ucieszą każdego, kto tu przyjedzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>