Konin – raj dla turysty

Każdy z nas wie, że podróże kształcą. Podczas pobytu w wymarzonym miejscu warto szczególną uwagę poświęcić więc historii. Zbytki przecież przedstawiają historię miejsca, w którym się znaleźliśmy. Wyjątkowym punktem, które posiada szeroką bazę obiektów z przeszłości jest Konin. To małe miasteczko znajdujące się w województwie wielkopolskim, położone nad Wartą. To nie jedyny akwen w tej okolicy, bowiem miejscowość opleciona jest całą siatką jezior, które w sezonie letnim doskonale sprawdzają się jako centrum rozrywki. Konin to także zamki, muzea i kościoły, które skrywają między swoimi ścianami liczne legendy. Ich odkrycie może nam sprawić wiele radości.

Baza noclegowa (Konin noclegi) sprzyja spokojnemu wypoczynkowi w malowniczych okolicznościach natury. Spanie w Koninie to oferta skierowana do każdego turysty. Swoje miejsce znajdzie tu wymagający podróżnik, który poszukuje luksusowych apartamentów oraz osoba, która będzie zadowolona z przyjemnego pokoiku w hostelu. Jedno jest pewne, bez względu na wybrany standard czekają na nas piękne widoki z okna. Tu podziwiać możemy pejzaże z klasycystycznym ratuszem, gotyckim kościołem i lasami w tle.

Zwiedzanie miasteczka, warto rozpocząć od najstarszego znaku drogowego w Europie, datowanego na rok 1150, który wskazuje połowę drogi pomiędzy Kaliszem a Kruszwicą. Niedaleko znajduje się również Nadwarciański Park Krajobrazowy, który skrywa wyjątkowe okazy fauny i flory. Tu możemy podglądać rzadkie gatunki ptaków, takie jak derkacz, świergotek polny czy kropiatka. Cały park zajmuje niemal 14 ha, a na jego terenie również znajdziemy wiele zabytkowych budowli. Zaledwie 30 minut od Konina mamy więc do dyspozycji mały przedsionek raju, który pomoże nam wypocząć, wyciszyć się, a który dla ornitologów i pasjonatów natury jest prawdziwą mekką. Konin to także okazja do zabawy. Zwłaszcza najmłodsi podróżnicy będą zadowoleni z Parku Makiet Mikroskala, który znajduje się przy ulicy Świętojańskiej. Wieża widokowa Paprotnia to doskonałe miejsce do podziwiania panoramy okolicy, w którym możemy nakreślić nasz plan pobytu w malowniczym Koninie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>