Piękna, spokojna Karwia – czy warto ją odwiedzić?

Są miejscowości nadmorskie, których nie trzeba nikomu przedstawiać, bo każdy nazwy zna dzięki świetnej promocji i rzeszach turystów, którzy co roku z nich wracają i opowiadają. Są też takie, które przedstawiać trzeba, bo pomimo ogromnych zadatków na bycie miejscami, w których świetnie bawiliby się turyści, przez nieodpowiednie promowanie lub zwykły złośliwy uśmiech losu, giną gdzieś w natłoku innych nazw. I wreszcie są wioski nadbałtyckie, w których kilku, kilkunastodniowa wizyta będzie niezapomnianą, będzie się cisnęła na usta przez cały rok, aż do następnej wizyty, ale… Jakoś tak głupio, dziwnie o niej mówić, bo wie się, że im więcej osób się o niej dowie, im więcej tam przyjedzie, żeby poznać uroki to ten urok zniknie.

Karwia takich dylematów moralnych dostarczyła chyba każdemu, kto skorzystał z tamtejszej bazy noclegowej (sugestie noclegów: l) , kto rozgościł się w wynajętym hotelu, schronisku, domku letniskowym czy polu namiotowym i każdego ranka wstawał z uśmiechem na twarzy, z czystym, pachnącym sosnami i napełnionym jodem powietrzem w płucach i uświadamiał sobie jak szczęśliwy jest i jak udany był to wybór lokalizacji wypoczynkowej. Bo noclegi w Karwi to chyba jedna z niewielu rzeczy, która pozwala zakwalifikować ją do kategorii wypoczynkowo-turystycznej. Nie ma tam zbyt wielu imprez, większość wydarzeń kulturalnych odbywa się w sąsiednich miejscowościach, głównie we Władysławowie, stolicy gminy, do której należy. Ale okolica jest tak piękna i dziewicza wręcz, że potrafi samą ciszą dostarczyć wspaniałych wrażeń. Oczywiście jednym z głównych elementów, dla których jedzie się nad morze jest plaża.

Plaża w Karwi zaliczana jest do jednych z najpiękniejszych w Polsce. Odpowiednio szeroka, żeby bez niezręcznego tłumu mogli zmieścić się tam wszyscy zainteresowani, odpowiednio miękka i piaszczysta, że rozłożony na niej ręcznik i wygodnie poleżeć. Ponadto z jednej strony otoczona cudownym, szumiącym morzem, pięknym zwłaszcza, kiedy odbijają się w nim promienie zachodzącego słońca, a z drugiej pasem wydm i sosnowym lasem, z którego roznosi się orzeźwiająca woń. Ponadto, na południe rozciąga się jeden z pierwszych w Polsce parków krajobrazowych, który przecinają udostępnione do publicznego użytku ścieżki turystyczne. Chronić ma on rzeczy przeróżne, od kilku gatunków roślin, po przykłady wszystkich występujących nad Bałtykiem brzegów morskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>