Zieleniec – osada dla wyjątkowo aktywnych

Zieleniec to królestwo wszelkiego rodzaju sportów zimowych. Położony w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, narciarska dzielnica Dusznik-Zdroju. Bez wątpienia to jedno z najładniejszych miejsc w okolicy, a biorąc pod uwagę uzdrowiskowe właściwości całego miasteczka, śmiało możemy stwierdzić, że nie ma przyjemniejszej atmosfery na południu. Spędzenie nawet kilku dni w tym miejscu jest cudownym przeżyciem, które poprawia naszą kondycję fizyczną i psychiczną, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotne.

Baza noclegowa w tej miejscowości jest malowniczo rozlokowana, wśród górskich krajobrazów, co gwarantuje piękny poranek każdego dnia. Najbardziej odpowiednie noclegi, to oferta kilku ośrodków wypoczynkowych, w których wybór zakwaterowania nie powinien być dla nas problematyczny, choć warto zainteresować się tym elementem z wyprzedzeniem. Zieleniec to wyjątkowe miejsce na mapie kurortów. Położenie ponad 800 m.n.p.m. pozwala korzystać z wszelkich dobrodziejstw pobytu, w tym przede wszystkim możliwości wędrówek pieszych po okolicznych szalkach, które zaprowadzą nas na górskie szczyty, do wielu zabytków i na piękne łąki.

Jeśli chodzi o zabytki, to obiekty warte uwagi, to przede wszystkim kościół św. Anny, znajdujący się w centrum osady, obok niego znajduje się również schronisko PTTK Orlica, które powinno być dla nas ostatnim przystankiem, przed wcześniej zaplanowanym wypadem w góry Olickie. Czas spędzony na poznawaniu historii tego terenu, nie będzie dla nas zmarnowany, gdyż wówczas kurort przestaje być anonimowy, a co za tym idzie na dłużej wpisuje się w nasze wspomnienia. Dodatkowo atrakcje, które mamy tu do dyspozycji są bardzo ciekawe. Wśród nich podkreślić należy obecność takich punktów jak ośrodek narciarski, na terenie którego znajduje się blisko 30 wyciągów. To wyjątkowa możliwość zażycia białego szaleństwa w najlepszym wydaniu.

Po całym dniu na trasach zjazdowych, dobrze jest się wybrać, do położonego nieopodal Parku Zdrojowego, w którym mamy okazję napić się wód mineralnych oraz spożycia posiłku. Znalezienie oferty ciekawej restauracji to kilka minut zastanowienia, mimo że konsternacja związana z ilością knajp, często się zdarza. Zieleniec to miejsce dla osób aktywnych, które chcą znaleźć wyjątkowy sposób na spędzenie kilku dni w roku. Przebywanie w tym miejscu cieszy się coraz większą popularnością, a osada, z każdym rokiem rozwija swoją ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>